Pazarlama Akademisi, dünyada ilk defa “Bireysel Katılımlı Online Pazarlama Atölyesi” tasarımı ve uygulamaları gerçeleştiren Pazarlama Stratejisti Turhan Tokat tarafından kuruldu.

Turhan Tokat 300’ün üzerinde gerçekleştirdiği “Patron Çıldırdı” ve “Marka Savaşları” pazarlama atölyelerinde teorinin pratiğe geçmesini sağlayarak, katılımcı tarafında A’dan Z’ye pazarlamanın tüm süreçlerinin ne kadar değerli olduğunu ve süreç içerisinde yanlış hedef kitle belirlenildiği ya da hedef kitleden uzaklaşıldığı takdirde marka yapısında kalıtsal problemlerin oluşacağının anlaşılmasını sağladı.

Gerçekleşen atölyeler sonrasında katılımcılardan alınan geri bildirimler de şunu gösterdiki, uygulama fırsatı sunulduğu zaman teorik bilgi kişide kalıcı hale gelmektedir.

Bu bilgi çerçevesinde,

 
Pazarlama Akademisi/Eğitim

Pazarlama Akademisi Eğitim Ekibi, Türkiye’nin pazarlama alanında kendi branşlarındaki en başarılı profesyonellerinden oluşmaktadır. Sektörlerinin önemli markalarında pazarlama alanında hizmet verdikleri için güncel pazarlama teknikleri kullanmakta ve karşılaşmaktadırlar. Bu da eğitimlerde katılımcıların güncel bilgiler ve vaka analizleriyle karşılaşmalarını sağlamaktadır.

Pazarlama Akademisi Eğitim Ekibi eğitimlerinde Interactive Learning Method (İnteraktif Öğrenme Metodu) uygulayarak, katılımcılara öğrendikleri bilgileri gerçeğe yakın simülasyonlarda kullanabilme fırsatı sunmaktadır. Bu deneyim sayesinde katılımcılar öğrendiklerini pekiştirebilme fırsatının yanısıra, bilgilerini ölçme imkanına da sahip olurlar.

Pazarlama Akademisi/Danışmanlık

Pazarlama Akademisi Danışman Ekibi markaların hedef kitle ve fayda denklemine uyacak Pazarlama Stratejisini geliştirme konusunda destek olmaktadır. Marka yapısı içerisindeki tüm elementleri geliştirilen Pazarlama Stratejisine uyarlar. Uluslararası Marka deneyimli danışman ekibimiz, global uzmanlıklarını yerel alandaki ihtiyaç ile birleştirmektedir.

Danışmanlarımız ayrı ayrı B2B ve B2C çalışmış olmalarının yanısıra hızlı tüketim, e-ticaret, bankacılık ve mağazacılık gibi farklı alanlarda da deneyimleri bulunmaktadır. Bu da pazarlama alanında çözüm arayan markanın ihtiyaçlarını daha kolay anlamamızı sağlamaktadır

Turhan Tokat

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu olan Turhan Tokat, Lamborghini & Deutz (Şahsuvaroğlu) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde pazarlama alanında uzman seviyesinde çalıştıktan sonra, 13 yıl boyunca Tekfen Endüstri, Nurus ve Polin Waterparks gibi değerli markaların pazarlama departmanlarında yöneticilik yapmıştır. 2019 yılında Satış Terzisi Danışmanlık firmasında markalara pazarlama danışmanlığı vermiş ve aynı zamanda bu platform üzerinden dünyada ilk defa “Bireysel Katılımlı Online Pazarlama Atölyesi” tasarlamış ve hayata geçirmiştir. 2021 yılında da pazarlamayla ilgili güncel teknikleri öğrenmek isteyen veya markasını güçlendirmek isteyenler için pazarlama alanında eğitim ve danışmanlık veren Pazarlama Akademisi platformunu kurmuştur.